Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3

im. ks. Edmunda Roszczynialskiego w Wejherowie

ul. Budowlanych 2

Informatyka w szkole

Prace uczniów wykonane na zajęciach Multimedia i grafika komputerowa:


Życie informatyczne naszej szkoły

Wyniki konkursu "Gwiazdka tuż, tuż..."

20-12-2013 21:01, Autor: J. Paliwoda

– nasi informatycy w pierwszej trójce!!!

16 grudnia w Pałacu Przebendowskich w Wejherowie ogłoszono wyniki dwudzieste już edycji pomorskiego konkursu literackiego i plastycznego pod hasłem „Gwiazdka tuż... tuż...”.
Tematyka prac nawiązywała do Bożego Narodzenia na Kaszubach we własnej miejscowości oraz do świątecznych i noworocznych obrzędów religijnych i rodzinnych, tradycyjnych i współczesnych.
W kategorii grafika komputerowa pod kierunkiem p. Justyny Paliwoda uczniowie klasy IV w zawodzie technik informatyk znaleźli się w pierwszej trójce.
I miejsce Lehmann Siegfried
III miejsce Kinga Wandtke
Laureaci otrzymali dyplomy i cenne nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wejherowie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

[636]

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU GRAFIKI

20-12-2013 21:08, Autor: J. Paliwoda

NA KARTKĘ BOŻONARODZENIOWĄ "MAGIA ŚWIĄT"
Zdobyliśmy I miejsce


Dnia 17 grudnia 2013 roku odbyły się obrady jury Ogólnopolskiego Konkursu Grafiki Na Kartkę Bożonarodzeniową "Magia Świąt" organizowany przez Miasto Gdańsk oraz Pałac Młodzieży w Gdańsku. Partnerem w konkursie byli Poczta Polska S.A., Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Stowarzyszenie Kulturalno - Edukacyjne MOST.
Na konkurs nadesłano 1041 prac graficznych ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz placówek wychowania pozaszkolnego z całej Polski. Celem konkursu była popularyzacja grafiki komputerowej wśród dzieci i młodzieży, oraz pokazanie współczesnej techniki komputerowej w tworzeniu grafiki, podtrzymywanie i pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia.
Oceny prac dokonało profesjonalne jury biorąc pod uwagę zgodność z tematem, samodzielność pracy, pomysłowość, oryginalne ujęcie tematu, stopień nawiązania do tradycji oraz estetykę wykonania.

Jury w składzie:
prof. dr hab. Jacek Zdybel - pracownik naukowy ASP w Gdańsku, - przewodniczący
dr hab. Jacek Kornacki - pracownik naukowy ASP w Gdańsku,
Krzysztof Rutkowski - grafik komputerowy,
mgr Iwona Kornacka - plastyk, Pałac Młodzieży w Gdańsku,
przyznało miejsca i wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych:
(źródło: http://www.palacmlo.internetdsl.pl/konkursy_bozonarodzeniowa2013_wyniki.html)
KATEGORIA PONADGIMNAZJALNA:
I m. Lehmann Siegfried - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 Wejherowo (uczeń kl. IV TI grafika wykona w programie Blender do obróbki grafiki 3d ) pod kierunkiem p. Justyny Paliwoda.
II m. Kamil Idzikowski - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Reda
III m. Oskar Bielakowski - Akademickie Liceum Ogólnokształcące Gdańsk
Gratulujemy !!!

[638]

Przedsmak studiowania

15-11-2013 12:05, Autor: P.Litwin


Dnia 25 października 2013 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Wejherowie przy ul. Budowlanych wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych zorganizowanych przez Wydział Mechaniczny Politechniki Koszalińskiej w ramach porozumienia o współpracy w zakresie rozwijania wśród młodzieży zainteresowania naukami technicznymi.
Na wstępie uczniowie naszej szkoły zostali zapoznani z dorobkiem naukowym uczelni oraz ofertą edukacyjną przygotowaną przez pracownika naukowego wydziału mechanicznego. W dalszej części spotkania uczniowie zwiedzili laboratoria, znajdujące się na terenie uczelni.
Jednak prawdziwe „studiowanie” rozpoczęło się od zajęć praktycznych z wykorzystaniem technologii informatycznej. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem – a ich walor edukacyjny był niezaprzeczalny. Uczniowie Technikum Nr 2 kształcący się w zawodzie technik informatyk wzbogacili swoją wiedzę i kompetencje m.in. w takich dziedzinach jak: technologie odwrotne - wykorzystujące skanery 3D do szybkiego i dokładnego przeniesienia do komputera trójwymiarowej geometrii obiektów fizycznych oraz komputerowe systemy obliczeniowe, rozwiązujące typowe zadania matematyczne.
Na koniec młodzież zapoznała się z najnowszymi urządzeniami do pomiaru chropowatości talerzy dysków twardych w ramach laboratorium katedry mechaniki precyzyjnej.
Przyjazna atmosfera zajęć spowodowała, że uczniowie opuszczali uczelnię z poczuciem zadowolenia i satysfakcji. Niewykluczone, że stanie się to zachętą do dalszego kształcenia. Już w grudniu wykładowcy Politechniki Koszalińskiej będą gościć w Wejherowie z cyklem wykładów w ramach XIII Mistrzostw Wiedzy Komputerowej Powiatu Wejherowskiego. Nasi przyszli studenci bez wątpienia z ochotą ich wysłuchają. Relacja fotograficzna w galerii.

[614]

XI Bałtycki Festiwal Nauki

24-05-2013 19:23, Autor: J. Paliwoda

24 maja 2013 klasa III Ti wraz z p. J. Paliwoda uczestniczyła w wykładach i warsztatach na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki organizowanych w ramach XI Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Na pierwszym wykładzie pt. „Fascynujący świat inżynierii biomedycznej” uczniowie zapoznali się demonstracją oprogramowania i systemów do monitoringu sygnałów życiowych, diagnostyki medycznej i analizy danych medycznych. Na drugim wykładzie pt. „Domowy asystent osób starszych i chorych” uczniowie zapoznali się z nowoczesnymi technologiami w celu wspomagania aktywnego i zdrowego starzenia się społeczeństwa. W ramach warsztatów prezentowane były prototypy urządzeń takich jak np: inteligentna wanna i waga, narzuta diagnostyczna, detektor bezdechu sennego. Wykłady i warsztaty przygotowała Katedra Inżynierii Biomedycznej.
Relacja fotograficzna w galerii.

[557]

II i III miejsce w X Konkursie Prezentacji Multimedialnych

08-04-2013 12:12, Autor: J.Lietzau

Powiatu Wejherowskiego
W piątek 5 kwietnia 2013r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Wejherowie odbyła się dziesiąta edycja konkursu Prezentacji Multimedialnych Powiatu Wejherowskiego. W tym roku tematem konkursu była „Energia Sukcesu” . W konkursie wzięły udział 2 prace przygotowane przez uczniów klasy 3I z naszej szkoły. Odnieśliśmy sukces zajmując 2 i 3 miejsce w konkursie.
Miejsce 2 : Siegfried Lehmann i Michał Stachowski,
Miejsce 3 : Łukasz Formela.
Gratulujemy!!
Konkurs wygrał Adrian Chudek z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2.

[517]

Konkurs informatyczny INFOSŁUPIA

25-03-2013 09:08, Autor: Sławomir Żebrowski

19 marca 7 uczniów naszej szkoły wzięło udział w półfinale wojewódzkiego konkursu informatycznego INFOSŁUPIA w Słupsku. Uczestnicy mieli do rozwiązania test wielokrotnego wyboru składający się z 25 pytań oraz 3 zadania do rozwiązania. Efektem tej rywalizacji był awans naszego ucznia Krzysztofa Koniora do finału konkursu, gdzie musiał się on zmierzyć z 4 zadaniami praktycznymi przy komputerze. W wyniku rywalizacji finałowej Krzysztof zajął 10 miejsce, pozostawiając w polu uczniów ze szkół w Sopocie i Lęborku. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!

Zapraszamy do przeczytania relacji organizatorów oraz galerii zdjęć konkursowych. Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

[505]

KOLEJNY SUKCES NASZYCH INFORMATYKÓW

28-05-2012 10:41, Autor: J.Paliwoda

25 maja 2012 roku uczniowie klasy III ti (technik informatyk) wzięli udział w konkursie wojewódzkim "Informatyka i Intersieć" zdobywając czwarte i piąte miejsce oraz cenne nagrody. Konkurs odbywający się rokrocznie zorganizował Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego w ramach X Bałtyckiego Festiwalu Nauki.
W wyniku rywalizacji konkursowej uczniowie uzyskali następujące miejsca:
Przemysław Blokus – IV miejsce
Łukasz Gessler, Kamil Lis i Dominik Łukaszuk ex aequo – V miejsce.
W oczekiwaniu na wyniki młodzież wysłuchała wykładu "Lotto, czy można złamać system?".
Gratulujemy zwycięzcom i życzmy dalszych sukcesów! Relacja fotograficzna w galerii.

[365]

NOWA PRACOWNIA KOMPUTEROWA

22-03-2012 21:48, Autor: J.Paliwoda

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami baza metodyczna ZSP3 wzbogaciła się o nową (już szóstą) pracownię komputerową w Sali 39. Parametry nowych komputerów odpowiadają aktualnym wymogom i pozwalają na prowadzenie zajęć na poziomie powszechnie obowiązujących standardów, by przygotować uczniów do funkcjonowania we współczesnym społeczeństwie informacyjnym.
Dodatkowo każde stanowisko zostało wyposażone w tablet graficzny PENTAGRAM. W galerii prezentujemy pierwsze prace uczniów kl. IV Ti wykonane na tabletach, podczas zajęć z grafiki komputerowej.
Stare komputery zostaną zainstalowane w salach lekcyjnych i będą wykorzystane do prowadzenia dziennika elektronicznego.

[320]

Nasi informatycy laureatami Konkursu Gwiazdka Tuż…Tuż…

12-01-2012 22:11, Autor: Justyna Paliwoda

Jak co roku o tej porze Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie zorganizował uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu Gwiazdka Tuż...Tuż...
Do konkursu zostało zgłoszonych 1031 prac konkursowych, w tym:
- w kategorii: szopki – 51
- w kategorii: kartka świąteczna - 632
- w kategorii: grafika komputerowa - 209
- w kategorii: prace literackie - 139

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy II, III i IV Technikum nr 2 zawód: Technik informatyk wystawiając kartki świąteczne w kategorii: grafika komputerowa. To właśnie trud włożony w pracę, samodzielność wykonania i jej estetyka okazały się najistotniejszymi elementami podczas ich oceniania.
Rozdanie nagród wraz z wernisażem prac plastycznych odbyło się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie - w przedświąteczny poniedziałek (19 grudnia).
XVIII edycję konkursu poprowadziła wicedyrektor PZPOW - Mariola Błaszczuk. Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Justyny Paliwoda zdobyli trzy pierwsze miejsca i dwa wyróżnienia oraz cenne nagrody:

I miejsce : Karol Świerkacz kl. III TI
II miejsce : Marta Etmańska kl.III TI
III miejsce : Krzysztof Konior kl. II TI

Wyróżnienie:
Grzegorz Frajtag IV TI
Marek Kankowski IV TI

Zapraszamy do relacji w galerii.

[290]

Konkurs „SZKOŁA ZAWODOWA SZANSĄ NA PRZYSZŁOŚĆ”

20-12-2011 12:06, Autor: Justyna Paliwoda

30 listopada 2011r w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdańsku odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu „SZKOŁA ZAWODOWA SZANSĄ NA PRZYSZŁOŚĆ”. Celem konkursu było opracowanie Systemu Identyfikacji Wizualnej dla promocji szkolnictwa zawodowego w regionie, w tym dla projektu systemowego „Pomorskie - dobry kurs na edukację. Szkolnictwo zawodowe w regionie a wyzwania rynku pracy" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Zadaniem Uczestnika Konkursu było przygotowanie Pracy Konkursowej – Systemu Identyfikacji Wizualnej Projektu. .
Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów z klasy III technikum informatycznego:
- Przemysław Blokus
- Damian Elwart
- Paweł Kwidziński
- Karol Świerkacz
pod opieką pani Justyny Paliwoda. .
Laureatem konkursu został Przemysław Blokus , jako nagrodę otrzymał wysokiej klasy aparat fotograficzny.

[287]

Finał okręgowy konkursu Intersieć 2010/2011

25-01-2011 10:20, Autor: Sławomir Żebrowski

37 uczestników stacjonarnego finału konkursu „INTERSIEĆ 2010/2011” z okręgu Olsztyn, zmierzyło się 14 stycznia z zagadnieniami informatycznymi. Finał odbył się w Olsztyńskiej Szkole Informatyki i Zarządzania im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego i był przeznaczony dla uczniów szkół średnich z województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego, którzy zostali wyłonieni w eliminacjach szkolnych, a następnie przeszli przez kolejne dwa etapy testów internetowych.Uzbrojeni w wiedzę, komputery i sprawne palce stanęli na placu boju. Do dyspozycji mieli 10 pytań i tylko 15 minut.
Wśród uczestników było aż 4 naszych uczniów z klas trzecich i czwartych kształcących się w naszej szkole w zawodzie technik informatyk: Marek Kankowski (3TI), Tomasz Prasznke (4TI), Oskar Pawłowicz (4TI) i Michał Lis (4TI). Najwyżej sklasyfikowany został ten ostatni. Michałowi zabrakło 0,5 punktu, aby zakwalifikować się do finału krajowego konkursu.

Zwyciężyli:
I miejsce – Kacper Żuk (Słupsk)
II miejsce – Wojciech Wojciechowski (Kętrzyn)
III miejsce – Kacper Staniszewski (Słupsk)
IV miejsce – Tomasz Worotnicki (Elbląg)

Na zwycięzców oprócz sławy i zaszczytów, czekały dyplom oraz specjalne, cenne nagrody oraz równie cenne gratulacje od prof. dr hab. Zdzisława Kowalczyka, Rektora Olsztyńskiej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, ale też wszystkim uczestnikom niewątpliwego sukcesu jakim było zakwalifikowanie się do finału.

[228]

Kolejny sukces naszych informatyków

03-06-2010 22:44, Autor: Sławomir Żebrowski

W ramach VIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się VII edycja konkursu „Informatyka i Intersieć”. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 20 pytań. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Lis i Oskar Pawłowicz z klasy 3TI, Dawid Nalepka z klasy 2TI oraz Przemysław Blokus i Sylwester Herta z klasy 1TI. Po napisaniu testu, oczekując na wyniki uczniowie wysłuchali wykładu nt. „Liczby – nie taki diabeł straszny”. Potem przyszedł czas na ogłoszenie laureatów konkursu. Znakomicie spisali się uczniowie ze starszych klas. Pierwsze miejsce zajął Michał Lis, czwarte miejsce zajął Oskar Pawłowicz, a ósme Dawid Nalepka. Pierwsi dwoje otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Dziekana Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Gratulujemy kolejnego sukcesu!!!

[200]

VII KONKURS PREZENTACJI MULTIMEDIALNYCH

29-03-2010 11:13, Autor: Andżelika Jastrzębska-Radtke

Dnia 19 marca 2010 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Wejherowie odbył się Konkurs Prezentacji Multimedialnych Powiatu Wejherowskiego pt.: „Piękno natury naszego powiatu”, jury spośród 8 nadesłanych prac wyłoniło następujących zwycięzców:

- I miejsce: Marta Czerwionke, Violetta Chrabkowska; ZSP3 w Wejherowie

- II miejsce: Mateusz Paczoska, Michał Pryczkowski; ZSP2 w Wejherowie

- III miejsce: Łukasz Pardo, Grzegorz Stelkiński; ZSP2 w Wejherowie

Wyróżniono również pracę Dawida Płocharczyka i Krzysztofa Tutkowskiego z ZSP4 w Wejherowie.

Gratulujemy sukcesu naszym dziewczynom!!!

[162]

Współpraca z Politechniką Koszalińską

27-03-2010 14:04, Autor: Sławomir Żebrowski

W czwartek 25 marca 2010r. uczniowie klas 1TI i 3TI wzięli udział w wycieczce do Koszalina. Jej celem był udział w przygotowanych specjalnie zajęciach. Młodzi adepci informatyki z naszej szkoły wysłuchali wykładu profesora Wojciecha Kacalaka oraz wzięli udział w ćwiczeniach laboratoryjnych dotyczących programowania robotów. Była to już druga nasza wizyta na Wydziale Mechanicznym Politechniki Koszalińskiej w ramach podpisanej w ubiegłym roku współpracy między Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie, a wymienioną wyżej uczelnią wyższą.

[160]

Konkurs informatyczny INTERSIEĆ 2009/2010

11-03-2010 13:22, Autor: Sławomir Żebrowski

Nasi uczniowie w bieżącym roku szkolnym wzięli udział w kolejnej edycji Konkursu informatycznego INTERSIEĆ.
Konkurs obejmował następujące zagadnienia:
- Obsługa systemów operacyjnych serii Windows.
- Możliwości systemów operacyjnych Linux
- Wykorzystanie oprogramowania biurowego
- Obsługa komputera
- Możliwości i zagrożenia w wykorzystaniu sieci Internet
Po eliminacjach szkolnych wyłoniona została czteroosobowa grupa uczniów z klasy 3TI do udziału w pierwszym etapie internetowym, którym był test wiedzy wykonywany na stronie WWW organizatora. Do drugiej rundy awansowało troje z nich. Na początku grudnia odbyła się druga runda. Należało rozwiązać kolejny test drogą elektroniczną. Efektem tej rywalizacji był awans Oskara Pawłowicza i Michała Lisa z klasy 3 TI do finału wojewódzkiego konkursu. Odbył się on 05 marca 2010 roku w Zespole Szkół Łączności w Gdańsku. Tym razem rywalizowało ze sobą 34 uczniów wyłonionych w poprzednich etapach z grupy 580 uczestników. Należało rozwiązać 10 zadań przy pomocy komputera. Najlepsza trójka otrzymała nagrody rzeczowe i awansowała do finału krajowego olimpiady. Wysokie VI miejsce zajął nasz uczeń – Michał Lis. Gratulujemy!!!

[158]

IX Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej

18-12-2009 14:14, Autor: Sławomir Żebrowski

Dnia 9 grudnia 2009 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. ks. E. Roszczynialskiego w Wejherowie odbyły się IX Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wejherowskiego. Do udziału w mistrzostwach zaproszono szkoły z 3 powiatów: wejherowskiego, puckiego i lęborskiego. Zgłosiło się 7 drużyn dwuosobowych, które rywalizowały w pięciu konkurencjach: Test wiedzy informatycznej, Projektowanie stron WWW, Arkusz kalkulacyjny, Systemy operacyjne oraz Algorytmika i programowanie. Rywalizacja o czołowe lokaty była bardzo zacięta mimo zadań o wysokim stopniu trudności. Wyniki przyniosły kilka ciekawych rozstrzygnięć. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, wyprzedzając Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. Indywidualnie najlepszy okazał się Krystian Hebel z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, drugie miejsce zajął Mateusz Bartczak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, a trzecie Dawid Nalepka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, natomiast każdy uczestnik indywidualnie został nagrodzony nagrodą rzeczową i pamiątkowym dyplomem. Nie byłoby to możliwe bez udziału sponsorów mistrzostw: Starostwo Powiatowe, Amsoft, Wejher-Komputer, Zumiko, Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych w Wejherowie, Niepubliczne Policealne Studium Zawodowe w Wejherowie, którym bardzo gorąco dziękujemy.
Mistrzostwa uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Wydziału Mechanicznego Politechniki Koszalińskiej, panowie prof. dr hab. inż. Wojciech Kacalak oraz dr inż. Dariusz Lipiński. Już po raz drugi uczelnia z Koszalina objęła patronatem nasze Mistrzostwa. W tym roku Test wiedzy informatycznej stanowiący jedną z konkurencji został przygotowany przez wykładowców Wydziału Mechanicznego.
Teraz jesteśmy po wielkim święcie wejherowskiej informatyki. Za rok spotkamy się już po raz dziesiąty. Serdecznie zapraszamy uczestników, patronów i sponsorów do udziału w przyszłorocznych mistrzostwach.

Relacja fotograficzna w galerii.

[155]

Przedsmak studiowania

12-03-2009 02:52, Autor: Piotr Litwin

Dnia 27 lutego 2009 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych nr 3 im. ks. Edmunda Roszczynialskiego uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych zorganizowanych przez Politechnikę Koszalińską w ramach podpisanego w grudniu minionego roku porozumienia. Młodzież naszej szkoły miała okazję zapoznać się z dorobkiem naukowym uczelni oraz ofertą edukacyjną przygotowaną przez prodziekana ds. kształcenia dr. Dariusza Lipińskiego.
Prawdziwe „studiowanie” rozpoczęło się od wysłuchania wykładu pt. „Zagadki i sztuczki intelektualne” wygłoszonego przez prof. Wojciecha Kacalaka w auli uczelni. Kolejnym elementem wizyty były zajęcia laboratoryjne przygotowane przez pracowników naukowych Wydziału Mechanicznego Politechniki. Pierwsze laboratorium dotyczyło prób wytrzymałości materiałów. Uczniowie musieli zaprojektować z wykorzystaniem komputera różnego rodzaju elementy konstrukcyjne, które następnie poddawali obciążeniom.
Dalsze zajęcia odbywały się w laboratorium technologii żywienia. Wzbudziły one duże zainteresowanie, ponieważ zadaniem uczniów było zbadanie zafałszowań żywności oraz własnoręczny wypiek pieczywa, zakończony konsumpcją.
Na koniec uczniowie zapoznali się z najnowszymi urządzeniami do pomiaru chropowatości talerzy dysków twardych w ramach laboratorium katedry mechaniki precyzyjnej.
Przyjazna atmosfera pozostawiła w uczestnikach wycieczki niezapomniane wrażenia, które staną się zapewne inspiracją do dalszego kształcenia. Już w kwietniu wykładowcy Politechniki Koszalińskiej będą gościć w naszej szkole z cyklem wykładów dotyczących języków programowania oraz zagadnień ekonomicznych.
Relacja fotograficzna wkrótce w galerii.

[76]

VIII Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej

10-12-2008 09:16, Autor: Sławomir Żebrowski

Dnia 6 grudnia 2008 roku w naszej szkole odbyły się VIII Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej powiatu wejherowskiego szkół Ponadgimnazjalnych. Do mistrzostw zaproszono szkoły z 3 powiatów: wejherowskiego, puckiego i lęborskiego. Zgłosiło się 7 drużyn dwuosobowych, które rywalizowały w sześciu konkurencjach: Test wiedzy informatycznej, Projektowanie stron WWW, Arkusz kalkulacyjny, Multimedia, Budowa komputera i Algorytmika. Rywalizacja o czołowe lokaty była bardo zacięta mimo zadań o wysokim stopniu trudności. Wyniki przyniosły kilka ciekawych rozstrzygnięć. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 wyprzedzając Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. Indywidualnie najlepszy okazał się Mateusz Bartczak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4, drugie miejsce zajął Krzysztof Zdunkowski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3, a trzecie Krzysztof Sielaff z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, natomiast każdy uczestnik indywidualnie został nagrodzony nagrodą rzeczową i pamiątkowym dyplomem. Nie było by to możliwe bez udziału sponsorów mistrzostw: Starostwo Powiatowe, Amsoft, Wejher-Komputer, Alga, Niepubliczne Policealne Studium Zawodowe z Wejherowa, którym bardzo gorąco dziękujemy. Mistrzostwa uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Wydziału Mechanicznego Politechniki Koszalińskiej, panowie prodziekan ds. kształcenia dr Inż. Dariusz Lipiński i prodziekan ds. Studiów Niestacjonarnych dr inż. Sławomir Nagnajewicz. Podczas zawodów zostało podpisane porozumienie pomiędzy naszą szkołą, a Wydziałem Mechanicznym dotyczące współpracy. Od przyszłego roku nasze mistrzostwa będą objęte patronatem przez wyższą uczelnię. Dodatkowo nasi uczniowie będą mogli zwiedzać laboratoria i pracownie wydziału oraz brać udział w pokazowych zajęciach i wykładach. W zamian za to nasza szkoła zobowiązała się do przedstawiania pełnej oferty edukacyjnej Wydziału Mechanicznego Politechniki Koszalińskiej.

[68]

Nowa pracownia komputerowa w szkole.

30-09-2008 22:49, Autor: Wojciech Westa

Od dnia 1 września br. funkcjonuje nowa, wyposażona w profesjonalny sprzęt 15-stanowiskowa pracownia komputerowa wraz z serwerem, drukarką wielofunkcyjną, skanerem, laptopem i rzutnikiem multimedialnym. Ponadto do wyłącznej pozalekcyjnej dyspozycji uczniów przekazano 4 stanowiska multimedialne ulokowane w czytelni szkolnej. Doposażenie szkoły w sprzęt komputerowy możliwe było dzięki przystąpieniu do projektu współfinansowanego przez Unię Europejską „Pracownie komputerowe dla szkół”. Część zobowiązań finansowych przejęło Starostwo Powiatowe w Wejherowie, współfinansując remont i adaptację na pracownię komputerową sali nr 43. Ponadto organ prowadzący sfinansował obowiązkowe szkolenia dla 10 nauczycieli w zakresie administrowania serwerem oraz technologii informacyjnej i edukacji multimedialnej w praktyce szkolnej. Szanujmy więc otrzymany sprzęt i wykorzystując go właściwie, inwestujmy w siebie.

[56]

IV Konkurs informatyczny ABAKUS

19-05-2014 09:27, Autor: J.Paliwoda

IV Konkurs Informatyczny „Abakus” dla szkół gimnazjalnych powiatu wejherowskiego odbył się w naszej szkole 21 marca 2014 roku.
Wzięło w nim udział 27 uczniów z 9 szkół gimnazjalnych powiatu wejherowskiego (Gimnazjum nr 2 w Rumi, Gimnazjum w Luzinie, Ekologiczne Gimnazjum w Rumi, Gimnazjum nr 1 w Wejherowie, Gimnazjum w Bolszewie, Gimnazjum nr 1 w Rumi, Gimnazjum w Gniewinie, Społeczne Gimnazjum w Wejherowie, Gimnazjum w Łęczycach).
Współzawodnictwo toczyło się w 4 konkurencjach:
test wiedzy informatycznej
- budowa komputera
- arkusz kalkulacyjny
- gra komputerowa – Sport Heads: Volleyball ( siatkówka)
Zwycięskie drużyny IV Konkursu Informatycznego "Abakus" to:
I miejsce - Gimnazjum w Bolszewie
II miejsce - Gimnazjum Społeczne w Wejherowie
III miejsce - Gimnazjum w Luzinie
Najlepsi zawodnicy konkursu to:
I miejsce - Adam Mielewczyk z Gimnazjum w Bolszewie
II miejsce - Dawid Moza z Gimnazjum w Bolszewie
III miejsce - Michał Osiecki z Gimnazjum w Bolszewie.
Relacja fotograficzna w galerii.


III Konkurs informatyczny ABAKUS

10-04-2013 09:27, Autor: J.Paliwoda

21 marca 2013 roku w naszej szkole odbył się III KONKURS INFORMATYCZNY "ABAKUS". W konkursie wzięło udział 21 uczniów z 7 szkół gimnazjalnych powiatu wejherowskiego. Współzawodnictwo toczyło się w 4 konkurencjach: test wiedzy informatycznej, budowa komputera, arkusz kalkulacyjny i gra zręcznościowa. Po zaciętej rywalizacji klasyfikacja drużynowa przedstawiała się następująco: 1. Gimnazjum w Bolszewie 2. Społeczne Gimnazjum Nr 1 w Wejherowie 3. Gimnazjum Nr 2 w Rumi 4. Gimnazjum Nr 1 w Wejherowie 5. Gimnzajum Nr 2 w Wejherowie 6. Gimnazjum w Łęczycach 7. Gimnazjum w Gniewinie Relacja fotograficzna w galerii.


II Konkurs informatyczny ABAKUS

24-03-2012 09:27, Autor: J.Paliwoda

21 marca 2012 roku w naszej szkole odbył się II KONKURS INFORMATYCZNY "ABAKUS". Był on skierowany do uczniów gimnazjów powiatu wejherowskiego. Wzięło w nim udział 21 uczniów z 7 szkół. Współzawodnictwo toczyło się w 4 konkurencjach: Test wiedzy informatycznej, Budowa komputera, Arkusz kalkulacyjny i Gry zręcznościowe. Po zaciętej rywalizacji klasyfikacja przedstawiała się następująco:
1. Gimnazjum Społeczne Nr 1 w Wejherowie
2. Gimnazjum Nr 1 w Wejherowie
3. Społeczne Gimnazjum Dobrzewino – Karczemki w Karczemkach

Wyróżniliśmy również 3 najlepszych uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki z testu:
1. Roberta Krzak z Gimnazjum Społecznego Nr 1 w Wejherowie
2. Roberta Pionke z Gimnazjum Nr 2 w Rumi
3.Andrzeja Chorostian ze Społecznego Gimnazjum Dobrzewino – Karczemki w Karczemkach
Relacja fotograficzna w galerii.


XIII Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej

19-05-2014 09:53, Autor: Justyna Paliwoda

11 grudnia 2013r odbyły się już po raz trzynasty Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wejherowskiego. Na nasze zaproszenie odpowiedziało 9 szkół z powiatów: wejherowskiego, puckiego
i lęborskiego z których łącznie wystartowało 20 uczestników.

Po raz kolejny podczas mistrzostw wystąpił dr inż. Robert Tomkowski z Wydziału Mechanicznego Politechniki Koszalińskiej, z którą współpracuje nasza szkoła. Przedstawił on wykład nt. Analizy cech stereometrycznych powierzchni po obróbce ściernej z zastosowaniem nowych parametrów oceny. Wykład okazał się bardzo ciekawym i cennym doświadczeniem dla młodych informatyków.
Uczniowie zmagali się w czterech konkurencjach:
Konkurencja A: Test wiedzy informatycznej (rozgrywana indywidualnie)
Konkurencja B: Arkusz kalkulacyjny (rozgrywana indywidualnie)
Konkurencja C: Projektowanie stron WWW(rozgrywana drużynowo)
Konkurencja D: Historia Informatyki (rozgrywana indywidualnie)

Trzynastka okazała się szczęśliwym numerem dla Naszej szkoły. W klasyfikacji drużynowej laureatami mistrzostw zostali:

I miejsce drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Wejherowie w składzie Szymon Boćkowski i Filip Kwidziński z kl. I Ti
II miejsce drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Wejherowie w składzie Filip Brodowiak i Krzysztof Miotk
III miejsce drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Wejherowie w składzie Krzysztof Konior i Jan Schwichtenberg z kl. IV Ti.

Zacięta rywalizacja towarzyszyła konkurencjom indywidualnym, różnice pomiędzy 1,2 i 3 miejscem oscylowały wokół 1 punkta.
1 miejsce - Szymon Boćkowski z kl 1 Ti z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Wejherowie
2 miejsce - Krzysztof Miotk z Zespołu szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Wejherowie
3 miejsce - Filip Kwidziński z kl. 1 Ti z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Wejherowie.
Konkurs odbył się dzięki pomocy Starostwa Powiatu Wejherowskiego oraz firmy Zumiko i Amsoft.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom mistrzostw i życzymy dalszych sukcesów.
Relacja fotograficzna w galerii. Relacja na stronie TTM .


XII Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej

19-12-2012 09:53, Autor: Sławomir Żebrowski

7 grudnia 2012r spotkaliśmy się już po raz dwunasty n a Mistrzostwach Wiedzy Komputerowej Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wejherowskiego. Na nasze zaproszenie odpowiedziało 7 szkół, z których łącznie wystartowało 16 uczestników. Rywalizację drużynową wygrała drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Wejherowa wyprzedzając na pudle drużyny Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych z Lęborka oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie. Zacięta rywalizacja towarzyszyła konkurencjom indywidualnym. Tu najlepszy okazał się Krzysztof Kowalewski (ZSMI Lębork) przed Markiem Schwann i Sławomirem Milewskim (ZSP nr 1 Wejherowo).
Konkurs odbył się dzięki pomocy Starostwa Powiatu Wejherowskiego oraz firmy Zumiko i Zespołu Szkół Niepublicznych z Wejherowa.
Relacja fotograficzna w galerii.


XI Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej

Środa, 02 grudnia 2011 o 20:06 GMT

02 grudnia 2011r odbyły się XI Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wejherowskiego. Wzięło w nich udział 16 uczestników z 7 szkół powiatu wejherowskiego, lęborskiego i puckiego. Rywalizacja odbywała się w 5 konkurencjach, 3 indywidualnych i 2 drużynowych. Były to test wiedzy informatycznej, arkusz kalkulacyjny, grafika komputerowa, projektowanie stron www i algorytmika z programowaniem. Konkurs odbywał się pod patronatem Starostwa Powiatu Wejherowskiego i Wydziału Mechanicznego Politechniki Koszalińskiej. Dużą pomoc w organizacji mistrzostw włożyły również: firmy Zumiko i Amsoft oraz Zespół Szkół Niepublicznych w Wejherowie. Oto wyniki konkursu:

Klasyfikacja indywidualna:
1. Szymon Sirocki ZSP2 Wejherowo
2. Paweł Szornak ZSP2 Wejherowo
3. Szymon Dompke ZSP1 Wejherowo


Klasyfikacja drużynowa:
1. ZSP1 Wejherowo
2. ZSP2 Wejherowo
3. ZSO1 Lębork

Naszą szkołę reprezentowali Dawid Nalepka[4 miejsce], Siegfried Lehmann[8], Kamil Lis[11] i Jeremiasz Rzepa[12]. Drużynowo zajęliśmy 4 i 6 miejsce.
Zapraszamy do galerii, gdzie możecie zobaczyć zdjęcia z konkursu.


I Konkurs informatyczny ABAKUS

09 czerwca 2011 o 10:53 GMT

26 maja 2011 roku w naszej szkole odbył się Konkurs informatyczny ABAKUS. Był on skierowany do uczniów gimnazjów powiatu wejherowskiego. Udział wzięło 24 uczniów z 8 szkół. Rywalizacja toczyła się w 4 konkurencjach: Test wiedzy informatycznej, Budowa komputera, Internet i Gry zręcznościowe. Po zaciętej rywalizacji klasyfikacja przedstawiała się następująco:
1. Gimnazjum w Strzebielinie
2. Gimnazjum Ekologiczne w Rumi
3. Gimnazjum w Gniewinie

Wyróżniliśmy również 3 najlepszych uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki z testu: Mateusza Jurczyńskiego z Gimnazjum nr 4 w Wejherowie, Dariusza Macholl z Gimnazjum w Strzebielinie i Krzysztofa Rumanowskiego z Gimnazjum Ekologicznego w Rumi.
Relacja fotograficzna w galerii.


X Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej

Czwartek, 03 grudnia 2010 o 21:08 GMT

Dziesiąte, jubileuszowe Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej odbyły się pod znakiem zaciętej rywalizacji i wspomnień. W 5 konkurencjach rywalizowało 8 dwuosobowych drużyn. A oto wyniki konkursu:

Klasyfikacja indywidualna:
1. Szymon Dompke - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie
2. Karol Żala - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie
3. Dawid Nalepka - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie

Klasyfikacja drużynowa:
1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie

Dziękujemy za wspólnie z nami spędzone 10 lat. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z mistrzostw w galerii.


IX Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej

Środa, 09 grudnia 2009 o 21:43 GMT

Dziś odbyła się kolejna impreza z cyklu Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej, było to już dziewiąte spotkanie. Rozegraliśmy 5 konkurencji, a rywalizacja jak zwykle była zacięta. Poniżej przedstawiamy wyniki.

Klasyfikacja indywidualna:
1. Krystian Hebel - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie
2. Mateusz Bartczak - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie
3. Dawid Nalepka - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie

Klasyfikacja drużynowa:
1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z mistrzostw w galerii.


VIII Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej

Niedziela, 7 grudnia 2008 o 21:30 GMT

6 grudnia 2008 roku po raz ósmy spotkalismy się na Mistrzowstwach Wiedzy Komputerowej powiatu wejherowskiego. Do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn dwuosobowych z sześciu szkół. Rywalizacja była zacięta do ostatniej konkurencji. Poniżej przedstawiamy wyniki.

Klasyfikacja indywidualna:
1. Mateusz Bartczak - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie
2. Krzysztof Zdunkowski - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie
3. Krzysztof Sielaff - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie

Klasyfikacja drużynowa:
1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z mistrzostw w galerii oraz relacji lokalnych telewizji TVK Vectra i TTM Wejherowo.


VII Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej

Sobota, 1 grudnia 2007 o 20:30 GMT

Po sześciu latach trudnej pracy rolę organizatora od Pana Waldemara Węgrzynowskiego przejął Sławomir Żebrowski. Patronat merytoryczny objął Wydział Elektroniki,Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Jak zwykle była zacięta rywalizacja, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Po raz kolejny wielką klasę pokazał Dariusz Naurecki.

Klasyfikacja indywidualna:
1. Dariusz Naurecki - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie
2. Kamil Basendowski - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie
3. Krzysztof Zdunkowski - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie

Klasyfikacja drużynowa:
1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie
2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie


Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej

Wtorek, 30 września 2008 o 21:30 GMT

Mistrzostwa Wiedzy Komputerowej powiatu wejherowskiego to impreza cykliczna odbywająca się w naszej szkole. Udział w niej biorą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. W Mistrzostwach biorą udział 2-osobowe zespoły reprezentujące daną szkołę ponadgimnazjalną (zespół szkół) wyłonione w drodze eliminacji szkolnych.
Celem organizacji Mistrzostw Wiedzy Komputerowej było i jest popularyzacja wiedzy informatycznej i techniki komputerowej, sprawdzenie stopnia opanowania zasad obsługi i podstaw programowania komputerów przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych, wyłonienie osób najbardziej obeznanych z techniką komputerową oraz motywacja uczniów i nauczycieli do poznawania wiedzy komputerowej. Mistrzostwa obejmują 5-6 konkurencji. To święto informatyki naszego powiatu odbywa się od 11 lat.